Past Perfect: вживання та утворення минулого доконаного часу в англійській мові

Минулий доконаний час в англійській мові (Past Perfect) – це час, який позначає дію, котра завершилась до початку іншої дії в минулому. Цей час в англійській використовується не досить часто, але його корисно знати. Вживаючи минулий доконаний час у своїй вимові, ви зробите її звучання кращим,тим самим покажете своєму співрозмовнику свій рівень знань.

Далі розглянемо правила побудови різних типів речення, випадки, в яких доречно вживати минулий доконаний час та наведемо приклади.

Утворення Past Perfect

Для минулого доконаного часу речення у стверджувальній формі формується за допомогою допоміжного дієслова had та дієслова з закінченням -ed. Якщо таке дієслово неправильне – скористайся таблицею неправильних дієслів.

Наприклад:

  • She colled Susan to late, she had already left. – Вона зателефонувала Сьюзан занадто пізно, вона вже пішла.
  • They had lived in Poland for 15 years before they moved to Great Britain. – Вони жили в Польщі 15 років, перед тим як переїхали до Великобританії.

Заперечна форма

Для побудови такого типу речень використовуються ті ж правила, що й для стверджувального речення, тільки з додаванням до допоміжного дієслова had частки not.

Приклади:

  • He did not has any money because he had lost his wallet. – У нього не було грошей, бо він загубив свій гаманець.
  • I was not able to get a hotel room, because I had not booked in advance. – Я не зміг отримати готельний номер, тому що не забронював його заздалегідь.

Питальна форма

Для утворення в минулому доконаному часі питальної форми, слід допоміжне дієслово had перенести на початок речення.

Наприклад:

  • Had you brushed your teeth before you went to bed? – Ти почистив зуби перед тим, як лягти спати?
  • Had you done your homework before you went out? – Ти виконав своє домашнє завдання перед тим, як пішов гуляти?

Випадки вживання Past Perfect

В цьому розділі ми детально розглянемо випадки, в яких доцільно вживати минулий доконаний час в англійській мові та наведемо приклади.

1 – Завершення однієї дії перед іншою в минулому

В цьому випадку Past Perfect показує, що сталась якась дія перед ще однією дією в минулому, тобто щось трапилось раніше певного часу. Наприклад:

Lisa knew London so well because she had visited the city several times. – Ліза знала Лондон так добре, тому що вона відвідувала його декілька разів.
He only understood the movie because he had read the book. – Він зрозумів фільм лише тому, що прочитав книгу.

2 – Тривалість дії перед іншою дією в минулому

В цьому випадку Past Perfect використовується, щоб показати що одна тривала дія завершилась перед іншою дією в минулому.

Зверніть увагу, що минулий доконаний час в такому випадку може вживатися лише з дієсловами змішаного типу (Mixed Verbs) або недовготривалими дієсловами (Non-Continuous Verbs).

Приклади речень:

He had had that bicycle for five years before it broke down. – Цей велосипед був у нього п’ять років, перш ніж зламався.
She felt bad about selling the apartment because she had owned it for more than thirty years. – Вона почувалась погано після продажу квартири, оскільки володіла нею більше тридцяти років.
By the time they finished their studies, they had been in New York for over seven years. – До того часу, як вони закінчили навчання, вони перебували в Нью-Йорку вже більше семи років.

3 – Дія, яка виконувалась певний час в минулому

На відміну від Present Perfect, в минулому доконаному часі можна використовувати певні часові фрази або слова, але це не обов’язково.

Приклад речення:

He had visited his Chinese relatives once in 1995 before he moved in with them in 1998. – Він відвідував своїх китайських родичів один разу 1995, перш ніж переїхав до них у 1998.

Якщо в Past Perfect дія відбувається в певний час, то можна вживати Past Simple, але за умови, що в реченні будуть присутні “before” або “after”. Ці слова дають зрозуміти, що спочатку відбувалась якась дія, в такому випадку минулий доконаний час є необов’язковим. З цієї причина обидва речення нижче є правильними.

  • He had visited his Chinese relatives once in 1995 before he moved in with them in 1998.
  • He visited his Chinese relatives once in 1995 before he moved in with them in 1998.

Більше про часи в англійській мові ви знайдете на нашому сайті.

Past Perfect: вживання та утворення минулого доконаного часу в англійській мові
4.2 (84.62%) 13